![10/10/2016: Προσπάθησαν να αποτρέψουν την είσοδο 41 προσφυγόπουλων σε δημοτικό σχολείο, του Δ. Βόλβης – RACIST CRIMES WATCH – Παρατηρητηριο Ρατσιστικων Εγκληματων 10/10/2016: Προσπάθησαν να αποτρέψουν την είσοδο 41 προσφυγόπουλων σε δημοτικό σχολείο, του Δ. Βόλβης – RACIST CRIMES WATCH – Παρατηρητηριο Ρατσιστικων Εγκληματων](http://www.amna.gr/photos/201610/10-16210917175593.jpg)
10/10/2016: Προσπάθησαν να αποτρέψουν την είσοδο 41 προσφυγόπουλων σε δημοτικό σχολείο, του Δ. Βόλβης – RACIST CRIMES WATCH – Παρατηρητηριο Ρατσιστικων Εγκληματων
![Περισσότερα από 1.200 παιδιά μεταναστών και προσφύγων ολοκληρώνουν το α' σχολικό τρίμηνο στην Ελλάδα | ΚΕΔΕ Περισσότερα από 1.200 παιδιά μεταναστών και προσφύγων ολοκληρώνουν το α' σχολικό τρίμηνο στην Ελλάδα | ΚΕΔΕ](https://kede.gr/wp-content/uploads/localitold/2016/09/%CE%A0%CF%81%CE%BF%CF%83%CF%86%CF%85%CE%B3%CF%8C%CF%80%CE%BF%CF%85%CE%BB%CE%B1.jpg)
Περισσότερα από 1.200 παιδιά μεταναστών και προσφύγων ολοκληρώνουν το α' σχολικό τρίμηνο στην Ελλάδα | ΚΕΔΕ
![Με κεράσματα υποδέχτηκαν οι γονείς τα προσφυγόπουλα στο 72ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών, στο Θησείο :: left.gr Με κεράσματα υποδέχτηκαν οι γονείς τα προσφυγόπουλα στο 72ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών, στο Θησείο :: left.gr](https://left.gr/sites/default/files/this_0.jpg)
Με κεράσματα υποδέχτηκαν οι γονείς τα προσφυγόπουλα στο 72ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών, στο Θησείο :: left.gr
![Πάνω από 1.200 προσφυγόπουλα ολοκλήρωσαν το α΄ σχολικό τρίμηνο - kontranews.gr - Τελευταίες εξελίξεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο. Πάνω από 1.200 προσφυγόπουλα ολοκλήρωσαν το α΄ σχολικό τρίμηνο - kontranews.gr - Τελευταίες εξελίξεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο.](https://www.kontranews.gr/wp-content/uploads/2016/12/prosfygopoula-sxoleio-1000-2_0.jpg)
Πάνω από 1.200 προσφυγόπουλα ολοκλήρωσαν το α΄ σχολικό τρίμηνο - kontranews.gr - Τελευταίες εξελίξεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο.
![10/10/2016: Προσφυγόπουλα στα σχολεία με χαμόγελα αλλά και… φάλτσα – RACIST CRIMES WATCH – Παρατηρητηριο Ρατσιστικων Εγκληματων 10/10/2016: Προσφυγόπουλα στα σχολεία με χαμόγελα αλλά και… φάλτσα – RACIST CRIMES WATCH – Παρατηρητηριο Ρατσιστικων Εγκληματων](http://www.protagon.gr/wp-content/uploads/2016/10/2016-10-10T140627Z_1432936236_D1AEUGEIHNAA_RTRMADP_3_EUROPE-MIGRANTS-GREECE-SCHOOL.jpg)
10/10/2016: Προσφυγόπουλα στα σχολεία με χαμόγελα αλλά και… φάλτσα – RACIST CRIMES WATCH – Παρατηρητηριο Ρατσιστικων Εγκληματων
![Οι γειτονιές και τα σχολεία καλοσωρίζουν τα προσφυγόπουλα! (ανταποκρίσεις από διάφορες περιοχές) Απαιτούμε την πλήρη ένταξή τους στα πρωινά τμήματα μαζί με όλα τα άλλα παιδιά :: Σύλλογος Eκπ/κών Π.Ε. "ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ" Οι γειτονιές και τα σχολεία καλοσωρίζουν τα προσφυγόπουλα! (ανταποκρίσεις από διάφορες περιοχές) Απαιτούμε την πλήρη ένταξή τους στα πρωινά τμήματα μαζί με όλα τα άλλα παιδιά :: Σύλλογος Eκπ/κών Π.Ε. "ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ"](https://a56885c342.clvaw-cdnwnd.com/d8e426171d2d3fb425b48712e7248bf7/200019716-df36ae12b6/0fbcf959b3c4f97b3d56c5f979c37558-696x482.jpg)
Οι γειτονιές και τα σχολεία καλοσωρίζουν τα προσφυγόπουλα! (ανταποκρίσεις από διάφορες περιοχές) Απαιτούμε την πλήρη ένταξή τους στα πρωινά τμήματα μαζί με όλα τα άλλα παιδιά :: Σύλλογος Eκπ/κών Π.Ε. "ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ"
![Οι γειτονιές και τα σχολεία καλοσωρίζουν τα προσφυγόπουλα! (ανταποκρίσεις από διάφορες περιοχές) Απαιτούμε την πλήρη ένταξή τους στα πρωινά τμήματα μαζί με όλα τα άλλα παιδιά :: Σύλλογος Eκπ/κών Π.Ε. "ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ" Οι γειτονιές και τα σχολεία καλοσωρίζουν τα προσφυγόπουλα! (ανταποκρίσεις από διάφορες περιοχές) Απαιτούμε την πλήρη ένταξή τους στα πρωινά τμήματα μαζί με όλα τα άλλα παιδιά :: Σύλλογος Eκπ/κών Π.Ε. "ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ"](https://a56885c342.clvaw-cdnwnd.com/d8e426171d2d3fb425b48712e7248bf7/200019712-8cc008db7f/14671181_946267465485493_6793725862943603960_n.jpg)
Οι γειτονιές και τα σχολεία καλοσωρίζουν τα προσφυγόπουλα! (ανταποκρίσεις από διάφορες περιοχές) Απαιτούμε την πλήρη ένταξή τους στα πρωινά τμήματα μαζί με όλα τα άλλα παιδιά :: Σύλλογος Eκπ/κών Π.Ε. "ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ"
![Οι γειτονιές και τα σχολεία καλοσωρίζουν τα προσφυγόπουλα! (ανταποκρίσεις από διάφορες περιοχές) Απαιτούμε την πλήρη ένταξή τους στα πρωινά τμήματα μαζί με όλα τα άλλα παιδιά :: Σύλλογος Eκπ/κών Π.Ε. "ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ" Οι γειτονιές και τα σχολεία καλοσωρίζουν τα προσφυγόπουλα! (ανταποκρίσεις από διάφορες περιοχές) Απαιτούμε την πλήρη ένταξή τους στα πρωινά τμήματα μαζί με όλα τα άλλα παιδιά :: Σύλλογος Eκπ/κών Π.Ε. "ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ"](https://a56885c342.clvaw-cdnwnd.com/d8e426171d2d3fb425b48712e7248bf7/200019714-28e6d2adc7/14632836_1175314522514671_8022499783897044225_n.jpg)